Menü Arama

Acer'in Intel Bay Trail çipsetli Iconia W4 tableti sızdı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Acer'in Intel Bay Trail çipsetli Iconia W4 tableti sızdı


Gerçek Windows 8 deneyimi vaat eden en küçük tablet bilgisayarlardan biri olan 8.1 inçlik Iconia W3'ün yetersiz görülen bazı teknik özellikleri yükseltilerek daha gelişmiş bir formda yeniden piyasaya sürüleceği açıklanmıştı. Bouweenpc.nl sitesi, bir Intel etkinliğinde çektiği kısa video ve öğrenmeyi başardığı bazı teknik detaylar sayesinde bahsi geçen yeni modeli ilk kez detaylandıran kaynak oldu.

Önceki modeldekinin aksine daha kaliteli bir IPS LCD ekranla donatılan Acer Iconia W4, Intel'in 22 nm üretim süreci teknolojisiyle geliştirdiği Silvermont işlemci mimarili Bay Trail yongadan gücünü alacak. Cihazın; TDP değeri 2 watt olarak bildirilen 1.33 GHz hızında dört çekirdekli Atom Z3740 çipset, 2GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 5 MP ana, 2 MP FrontCam kamera, Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, GPS, micro HDMI portu, microSD kart okuyucu, 1280 x 800 piksel çözünürlük, Winodws 8.1 32-bit işletim sistemi ve Office 2013 Home & Student yazılım paketini beraberinde getireceği iddia ediliyor.

Acer'in ekim ayı sonrası 330 avro civarında bir fiyatla piyasaya süreceği Iconia W4, 28,5 GB kullanılabilir depolama alanı sunacak. W3 ile benzer detaylara sahip bir kasayla gelecek Windows 8.1'li tablet bilgisayarın ilk görüntülerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.Yazar: Bilal Akgündüz