Menü Arama

iPhone 6'nın ilk kasa görüntüleri internete sızdı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
iPhone 6'nın ilk kasa görüntüleri internete sızdı

Seri üretimi başladığı iddia edilen yeni nesil Apple telefonuna ait ilk görüntüler internete sızdı. Firmanın uzak doğudaki en büyük üretim ortaklarından Foxcoon'un bir fabrikasında çekildiği ileri sürülen görüntüler, sekizinci nesil iPhone ile birlikte çıkış yapacak yeni tasarım anlayışını gün yüzüne çıkardı. Çekilen fotoğrafların önceki sızıntılarla tutarlı bir kasa dizaynına sahip olması, sızıntının doğru olma ihtimalini artırıyor.

Yuvarlak köşeler, daha ince alüminyum kasa ve en yeni iPod touch modeli ile iPad air, iPad mini gibi yeni nesil Apple çözümlerine eşlik eden dizayn anlayışının telefonlara uyarlanmış bir versiyonunu beraberinde getireceği bildirilen iPhone 6, büyük olasılıkla bu sızıntı sayesinde ilk kez görüntülendi. Hafta sonu internete sızan dizayn şematikleriyle de uyumlu olan kasanın kenarlarında alüminyumdan farklı bir materyal kullanıldığı tahmin ediliyor. Cihazın ön yüzünde, iPhone 5s gibi ana ekran düğmesine entegre bir biyometrik sensör, kenardan kenara 4,7 inç büyüklüğünde yüksek çözünürlüklü ekran ve safir cam kaplamaya yer verilmesi bekleniyor.

Yeni nesil Apple A8 çipset ve f/1.8 diyafram aralıklı yenilenen 8 MP iSight kameranın eşlik edeceği neredeyse kesinleşen ikinci ekran güncellemesine öncülük edecek sonraki iPhone, önceki yıllarda olduğu gibi muhtemelen yine eylülde tanıtılıp birkaç hafta içerisinde satışa sunulacak. Tanıtımı sırasında cihaza 5,5 inçlik QHD çözünürlüklü başka bir Apple aygıtının eşlik edeceğinden bahsediliyor. Çok sayıda güvenilir kaynağın bu doğrultuda bilgiler veren raporlar yayımlaması, iddiaları kuvvetlendiriyor. Şu günlerde hızını artıran sızıntılar da ilk söylentileri destekleyerek yeni Apple çözümlerini tanıtımlarından önce detaylandırmamıza yardımcı oluyor.