Menü Arama

iPhone 6s arka kasa ve ön paneline ait video incelemeleri yayınlandı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
iPhone 6s arka kasa ve ön paneline ait video incelemeleri yayınlandı

Resmi tanıtımına bir aydan kısa süre kalan Apple'nin yeni akıllı telefonu ilk kez bir inceleme videosuna konu oldu. iPhone 6'nın dayanıklılık sıkıntısı "bendgate" ile alakalı videosu milyonlarca kez izlenen Unbox Therapy, özel kaynakları vasıtlasıyla inceleme fırsatı bulduğu iPhone 6s'ye ait arka kasayı önceki nesil kasayla karşılaştırarak iyileştirmelere vurgu yaptı.

Cepte bükülmelere sebebiyet veren iPhone 6'nın 6000 serisi alüminyum alaşımdan imal edilmiş kasası, en çok ses düğmeleri ve güç butonunu bulunduğu hizada sorun yaşıyor. Bunu önlemek için aynı bölgede kasanın kalınlığını neredeyse iki kat artırıp alüminyum alaşım tercihini 7000 serisinden yana kullanan Apple, biraz daha geniş ve daha yüksek bu kasayı daha dayanıklı hale getirmesine rağmen ağırlığı düşürmeyi de başarmış.Bugün Youtube üzerinden internete servis edilen tek iPhone 6s incelemesi bu olmadı. Avrupalı mobil cihaz parçaları satıcısı MacManiack ise ön paneli geçen seneki iPhone 6 ön paneliyle yan yana getirdi. Force Touch teknolojisinin varlığını bariz bir şekilde ortaya koyan bu karşılaştırma, daha hafif arka kasayla gelmesine karşın iPhone 6s'nin ön panelde ağırlaşacağını da göstermiş oldu.

9 Eylül'de tanıtılması beklenen iPhone 6s ve 6s Plus, 14 nm Apple A9 çipset, 2 GB LPDDR4 RAM ve gelişmiş kamera sensörlerini beraberinde getirecek.