Menü Arama

Yeni iPod touch 16 GB satışa çıktı, 32 ve 64 GB sürümleri ucuzladı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Yeni iPod touch 16 GB satışa çıktı, 32 ve 64 GB sürümleri ucuzladı

Geçen yıl yeni bir iPod touch piyasaya sürmeyen Apple, ilk kez 2012'de satışa çıkan beşinci nesil akıllı müzik çalarıyla yoluna devam ediyor. Bu nedenle satış rakamlarında bariz düşüşler yaşayan teknoloji devi, tüketicilerin ilgisini çekebilmek için bugün önemli değişiklikler yaptı. Yeni bir iPod touch 16 GB sürümü hazırlayan üretici, daha önce 32 ve 64 gigabaytlık versiyonlara mahsus bazı fonksiyon ve seçenekleri giriş seviye modeli için de sağlayacağını ilan etti.

Eski 16 GB'lik iPod touch, yalnızca gri renk seçeneğine sahipti ve iSight kamera sensörü ile bileklik aparatından yoksundu. 599 lira fiyatla ülkemizde satılan bu modelin satışı resmen sona erdi. Yenilenen iPod touch 16 GB, uzay grisi, gümüş, pembe, sarı, mavi, kırmızı olmak üzere tüm renk sürümleriyle gelecek. Üstelik daha ucuz fiyatlandırılacağı açıklanan 16 GB hafızalı taşınabilir medya aygıtı, bileklik desteği ve 5 MP iSight kamerayı beraberinde getirecek.

Daha önce 779 TL ve 1.029 TL fiyatlarla Apple Store tarafından tüketicilerle buluşturulan 32, 64 GB iPod touch 5 sürümleri ise bugün itibarıyla çok daha ucuza alıcı buluyor. iPod touch 5'in üst düzey modelleri olarak bilinen 32/64 GB versiyonları artık 699 TL ve 849 TL'ye satın alınabilecek. Loop adlı özel bilekliğin dahil olduğu bu cihazları güncel fiyatlarıyla hemen şimdi satın almak mümkün. Fakat yeni iPod touch 16 GB'lerin henüz Türkiye'deki resmi satışı başlamadı. En geç birkaç hafta içerisinde bu sürümün mağazalardaki yerini alması bekleniyor.