Menü Arama

Türkiye'deki ilk Apple Store nisanda İstanbul'da açılıyor

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Türkiye'deki ilk Apple Store nisanda İstanbul'da açılıyor

Avrupa ve Asya'daki bazı ülkelere ziyaretlerde bulunan Apple CEO'su Tim Cook'un son durağı Türkiye oldu. Bugün Çankaya Köşkü'nde firma yetkililerini ağırlayan Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül, Cupertino merkezli teknoloji devinin çözümleri, Fatih projesine yönelik planları ve İstanbul'da inşası devam eden Apple Store ile ilgili bilgi aldı. Tim Cook, Türkiye'nin ilk Apple Store perakende satış mağazasının ne zaman tüketicilere kapılarını açacağını açıkladı.

Zorlu Center'deki mağazanın şimdiye kadar hiçbir ülkede uygulamadıkları bir konsepti benimsediğini belirten Apple CEO'su, mağazanın nisan ayı içerisinde gerçekleştirilecek açılışı için büyük heyecan duyduklarını ifade etti. Twitter üzerinden yeni görüntüleri yayımlanan Apple Store Türkiye'nin oldukça geniş bir alana kurulmuş cam duvarlardan oluşan bir mekana sahip olduğu bildiriliyor.

Tim Cook ile görüşmesinde iOS platformundaki Türkçe klavye sorununun giderilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Abdullah Gül, Siri sanal yardımcı hizmetine Türkçe dil desteğinin getirilmesi, ar-ge hususunda Apple'nin Türkiye'de yatırımlarda bulunması ve ülkemizdeki Fatih gibi eğitim projelerine destek verilmesi gibi isteklerde bulundu. Tim Cook ise; iPhone ve iPad gibi mobil çözümlerinin tüketicilerin günlük hayatının bir parçası olduğunu gerekçe göstererek devletin bu tür ürünlerden aldığı lüks tüketim vergisinin kaldırmasını talep etti.