Menü Arama

Apple Watch saatinin mağaza çıkış tarihi yeniden ertelendi

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Apple Watch saatinin mağaza çıkış tarihi yeniden ertelendi

Geçen cuma ön siparişe açılan ve kısa süre içerisinde tüm ilk parti stoğu tükenen Apple Watch bir kez daha ertelendi. Firmanın perakende ve çevrimiçi satıştan sorumlu yöneticisi Angela Ahrendts tarafından çalışanlara yollanan bir mesajla öğrenilen son durum, Apple akıllı saatinin hazirana kadar mağazadan satın alınamayacağını gösteriyor.

Daha önce yeni Macbook ve akıllı saatin internet üzerinden satın alınmasını teşvik etmeye çalışan Apple artık resmi internet sitesinde 24 Nisan çıkış tarihi yerine internet üzerinden ön sipariş verme ibaresini kullanıyor. Bu durumda 24 Nisan'ın diğer Apple ürün çıkış tarihlerinde rastlanan mağaza önlerindeki uzun kuyruklara sahne olmayacağını söyleyebiliriz.

Mayıs ayı boyunca internet üzerinden satış yapmayı sürdürecek olan Cupertino merkezli teknoloji şirketi, aslında şimdiden ikinci parti stoğunu da eritmiş durumda. Bugün ön sipariş veren bir tüketicinin teslimat için haziran, hatta temmuza kadar beklemesi gerekiyor. Üstelik henüz birkaç ülkede ön sipariş alımı gerçekleşirken böyle bir durumla karşılaşılması Apple Watch çıkışının ciddi bir başarısızlık olduğunu gösteriyor.

ABD ve ön sipariş alımı gerçekleştirilen diğer ülkelerdeki vaziyet buyken Türkiye ve dünyanın geri kalan ülkeleri için Apple Watch'ın ancak yaz ortalarında erişilebilir olacağını söylemek yanlış olmaz. Hatta bazı bölgeler için çıkış tarihinin ilk Apple Watch tanıtımının gerçekleştirildiği eylüle kadar sarkması mümkün.