Menü Arama

Çift SIM kart destekli bütçe dostu ASUS PadFone mini duyuruldu

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Çift SIM kart destekli bütçe dostu ASUS PadFone mini duyuruldu

ASUS, kısa süre önce resmiyet kazanan Tayvan'daki özel bir basın etkinliğinde yeni telefon-tablet karma modelini detaylandırdı. Serinin önceki üyeleri oldukça pahalı fiyatlarla satılmış olmasına karşın yeni PadFone mini, bütçe dostunu hedef alarak küçük boyutlu bir akıllı telefon ve tablet bilgisayarı en cazip fiyat ve donanımla tüketicilerle buluşturacak.

4.3 inç büyüklüğünde 960 x 540 piksel çözünürlüklü Super IPS LCD ekran, 1.4 GHz dört çekirdekli ARM Cortex-A7 işlemci, 450 MHz Adreno 305 GPU, 1 GB LPDDR2 RAM, 16 GB dahili hafıza, 64 GB'ye kadar micro SD kart desteği, çift SIM kart yuvası, aynı anda iki mobil şebekeyi aktif kullanabilme, 8 MP arka, 2 MP ön kamera, 1.500 mAh pil, Android 4.3 Jelly Bean ve ASUS WaveShare kullanıcı arayüzüyle donatılan PadFone mini, 8,7 mm kalınlığında ve 105 gram ağırlığındaki serinin kendine özgü tasarım çizgilerini taşıyan bir kasayı bünyesinde barındıracak.

Qualcomm'un geçen yılın sonunda duyurduğu çift SIM desteğiyle öne çıkan Snapdragon 400 MSM8226 çipsetini beraberinde getirecek cihazın PadFone Station olarak isimlendirilen tablet bilgisayar standı ise şu özelliklere sahip; 7 inç 1280 x 800 piksel Super IPS LCD ekran, 11,8-17,7 milimetre kalınlık, 310 gram, 2.200 mAh güç ünitesi. Asus PadFone miniToplamda 415 gram ağırlık ve 3.700 mAh pile ulaşan platform ayrıca, ASUS tarafından geliştirilen, dört pikseli birleştirerek düşük ışıkta yüksek performans sağlayan kamera uygulamasıdaki baykuş modunu önyüklü olarak kullanıcılara ulaştıracak ilk aygıt oldu.

İlerleyen haftalarda Çin, Tayvan, Hong Kong, Rusya, Singapur ve Endonezya'daki tüketiciler tarafından satın alınabilir olacak ASUS PadFone mini, küçük tablet piyasasını etkileyecek nitelikler taşıyor. Sadece 400$ ödeyerek hem 4.3 inçlik bir giriş-orta seviye akıllı telefona hem de 7 inç tablet bilgisayara sahip olmayı mümkün kılan cihazın Türkiye çıkış tarihi ve fiyatı hakkında yakında daha fazla bilgi paylaşılacağını belirtelim.

Asus PadFone mini sayfamızdan cihaz ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.