Menü Arama

4 GB RAM'li ASUS ZenFone 2'nin fiyatı belli oldu

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
4 GB RAM'li ASUS ZenFone 2'nin fiyatı belli oldu

Yıl başında resmi duyurusu gerçekleştirilen 4 GB RAM'li ilk akıllı telefon ASUS ZenFone 2 ZE551ML, bugün internetten satışa sunuldu. ZenFone 2 için giriş seviye fiyatın 199 dolar olacağını açıklayan ASUS, en tepe model hakkında hiçbir fiyat bilgisi vermemişti. Ancak güvenilir AliExpress satıcılarından biri, bugün yayımladığı ZenFone 2 ilan sayfasında cihazın hangi seviyeden fiyatlandırılacağını ortaya çıkardı.

5,5 inç Full HD ekran, 2,33 GHz dört çekirdekli Intel Atom Z3580 çipset, 4 GB LPDDR3 RAM, 64 GB dahili hafıza ve Android 5.0 Lollipop işletim sistemli en pahalı ZenFone 2 modeli, 439 dolar seviyesinden satılacak. Aynı cihazın 2 GB sistem bellekli versiyonu ise 299 dolar fiyatla ilan sayfasında listelenmiş durumda. 64 GB hafızalı bir telefon için bu fiyatların gayet makul olduğunu söyleyebiliriz.

Tüm renk seçenekleri ve iki bellek modeliyle AliExpress üzerinden satın alınabilen ZenFone 2, resmi çıkışını 9 Mart tarihinde Tayvan'dan yapacak. Telefonun Türkiye'ye Nisan-Haziran döneminde giriş yapması bekleniyor. Tıpkı ZenFone 2 gibi 199 dolarlık başlangıç fiyatına sahip ZenFone 6, geçen yıl 799 TL'den başlayan fiyatlarla ülkemizde piyasaya sürülmüştü. Bu nedenle ZenFone 2'nin de 799 lira kadar ucuz fiyatlarla satılması, donanım yükseldikçe fiyatın 1000 lira sınırının üstüne çıkması bekleniyor.