Menü Arama

4G destekli Avea inTouch 4 ve Avea Smartband bilekliği tanıtıldı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
4G destekli Avea inTouch 4 ve Avea Smartband bilekliği tanıtıldı

Abonelerinin yarısında fazlası akıllı telefon kullanıcısı olan Avea, bu büyük başarısını kendi hazırladığı 4G destekli cihazıyla pekiştirmek istiyor. Bugün tanıtılan 4G destekli beşinci inTouch modeli, başarılı mobil iletişim şirketinin Turkcell T50 ve Vodafone Blade V telefonlarıyla rakiplerinin yaptığı gibi 4G standardına kendi çözümüyle adım atacağını doğruluyor. Henüz nerede ve kimin tarafından üretildiği bilinmeyen Avea inTouch 4, aslında operatörün diğer tanıtımlarındakine benzer şekilde tam lanse edilmiş sayılmaz.
Avea inTouch 4
Yeni telefonunun birkaç teknik detayını paylaşmakla yetinen Avea, 5 inç IPS LCD ekranlı akıllı telefonunda şu özelliklere yer vermiş;

- 5 inç 1280 x 720 piksel IPS panel
- 1,2 GHz dört çekirdekli ARM Cortex-A53 işlemci, Adreno 306 GPU'lu 64-bit Qualcomm Snapdragon 410 çipset
- 1 GB LPDDR2 RAM, 8 GB dahili hafıza, microSD yuvası
- 13 MP arka, 5 MP ön kamera
- Bluetooth 4.0, Wi-Fi b/g/n, GPS, 150 Mbps'ye kadar 4G LTE desteği
- Android 4.4 KitKat işletim sistemi, Avea Tema
- 2.000 mAh pil

619 TL başlangıç fiyatıyla tüketicilerin beğenisine sunulacak olan Avea inTouch 4, fırçalanmış alüminyum görünümlü bir kasayı beraberinde getirecek. Cihaza tarifeye ek ödeme fırsatlarıyla sahip olmak mümkün olacak. Ayrıca aynı tanıtımda duyurulan Avea Smartband fitness bilekliği, 139 TL seviyesinden alıcı bulmaya çalışacak. Adım sayar, nabız ölçer ve benzer sağlık fonksiyonlarıyla kullanıcısının hayatına hareket katması planlanan bilekliği inTouch 4 sahipleri daha cazip bir fiyatla edinebilecek.