Menü Arama

Apple iPhone

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Apple iPhone

Apple'ın uzun zamandır beklenen cep telefonu iPhone sonunda resmi olarak MacWorld 2007'de tanıtıldı. iPhone iddialı özellikleriyle yeni nesil iPod Video beklentilerini de fazlasıyla karşılayacak gibi görünüyor.

Parmaklarınızın eskimesine aldırmadan iPod'ların garip ve bir noktaya kadar işlevsel denetimlerine alışkınsanız, size iyi bir haberimiz var: Apple'ın uzun süredir konuşulan iPhone ürünü, bugün duyuruldu. Henüz yalnızca haberleri ve görselleri yayınlanmış olan iPhone, tabi tutulacağı test ve sertifikasyonlardan sonra kullanıcı ile buluşacak.

Apple iPhone

Apple tarafından açıklanan teknik verilere göre, iPhone 3,5 inçlik (89 mm) bir dokunmatik ekrana sahip durumda. Ön yüzeyin tamamını kaplayan dokunmatik ekran, 320x480 piksel çözünürlüğünde ve neredeyse tüm işlevlere dokunarak erişmenizi sağlıyor. Yani, temizlik bezinizi hazır bulundurun. Çünkü 2 mega piksellik kamerasıyla çekim yaparken araya parmak izlerinin girmesini istemeyeceksiniz.

Apple iPhone

iPhone sunduğu bağlantı seçenekleriyle de önem kazanan bir ürün. Telefon şebekesi üzerinden EDGE kullanabildiğiniz gibi 802.11b/g uyumlu kablosuz erişim noktalarına da bağlanabiliyorsunuz. Bunun yanında, ses arabirimi de desteklediğini umduğumuz Bluetooth 2.0 desteği de iPhonu'un bağlanabilirlik seçenekleri arasında.

Apple iPhone

4 veya 8 GB yerleşik bellek ile gelecek olan iPhone yalnızca 135 gram ve ismini Macintosh'lardan bildiğimiz OS X'in uyarlanmış bir sürümüyle geliyor olacak. Radyo mu dediniz? Hayır, yok.

Apple iPhone

"Ülkemize gelir mi?" veya "Ne zaman gelir?" gibi sorular için sanırız verilecek yanıt, bekleyip göreceğiz, olacaktır. Diğer taraftan Birleşik Devletler'de 4 GB'lık modelin 499 dolar, 8 GB'lık modelin ise 599 dolardan satışa çıkması öngörülmüş. Ülkemizde bu fiyatların en iyi ihtimalle euro cinsinden ve üzerine %18 KDV eklenmiş hallerinin geçerli olabileceğini tahmin ediyoruz; ama yine de çok iyimser bir tahmin yaptığımızı düşünüyoruz.

Apple iPhone

Özellikler


Apple iPhone ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız