Menü Arama

Galaxy S4 kullanıcıları Android 4.3 güncellemesini almaya başladı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Galaxy S4 kullanıcıları Android 4.3 güncellemesini almaya başladı

Geçtiğimiz ayın başında organize ettiği Unpacked 2013: Bölüm 2 etkinliğinde, bu seneki ürün yelpazesine amiral gemi sıfatıyla öncülük eden Galaxy S4'ün ekimde Android 4.2'den Android 4.3'e güncelleneceğini açıklayan Samsung, söz verdiği gibi kısa süre önce güncelleme dağıtımına başladı. İlk olarak Qualcomm yongalı I9505 kullanıcılarına ulaştırılmaya başlayan işletim sistemi yükseltmesi, Exynos 5 Octa çipsete sahip GT-I9500 model numaralı uluslararası Galaxy S4 için de resmen yayımlandı.

Android 4.3'ün beraberinde getirdiği TRIM desteği sayesinde işletim sisteminin zamanla yavaşlaması ve arayüzün eskisinden çok daha kötü tepki vermesine yol açan sorunları ortadan kaldıracak bu güncelleme, I9500XXUEMJ5 yapı numarasıyla Almanya ve Rusya'daki kullanıcılarla buluştu bile. Samsung KNOX yüksek güvenlikli yazılım paketi, yeni Samsung Wallet uygulaması ve sanal Samsung klavyesi, okuma modu, bazı arayüz düzenlemeleri, yeni kamera yazılımı, iyileştirilmiş sistem belleği yönetimi, ANT+ desteği ve diğer bazı yeniliklerin eşlik ettiği yükseltme ayrıca, ekranın çok daha doğru renkler üreterek daha keskin bir görüntü sunabilmesini de sağlayacak.

Galaxy S4'ün mobil performans testlerindeki sonuçlarına da bariz bir etkisi olduğu fark edilen Android 4.3 güncellemesi, henüz Türkiye'deki cihaz sahiplerine ulaşmış değil. Ancak önümüzdeki günlerde çok daha fazla kullanıcının yeni üretici yazılımına kavuşacağı tahmin ediliyor. Güncellemeyi Samsung'un Kies programı üzerinden veya Ayarlar - Telefon Hakkında - Yazılım güncellemeleri menüsünden kendiniz kontrol edebilirsiniz.