Menü Arama

Google'nin Android Silver programına dair yeni detaylar ortaya çıktı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Google'nin Android Silver programına dair yeni detaylar ortaya çıktı

Üst düzey donanım standardına sahip Google destekli bir mobil cihaz programı olacağı iddia edilen Android Silver sistemine dair yeni detaylar ortaya çıktı. Güvenilir bilgi kaynağı @evleaks, sosyal medya hesabı üzerinden Google'nin yeni nesil cihaz serisiyle alakalı edindiği son verileri paylaştı. Saf Android tecrübesi vaat eden düşük fiyatlı telefon ve tabletleri tüketicilerle buluşturmayı hedefleyen Nexus serisinin yerini alacağı iddia edilen Silver programı, önümüzdeki yıl ilk ürünlerini vermeye başlayacak.

Nexus 6'nın iptal edildiğini bildiren evleaks, bu çözüm yerine Android Silver için özel olarak geliştirilmiş üst düzey donanımların saf Android tecrübesini mobil kullanıcılarla buluşturma hedefini üstleneceğini ileri sürdü. Benzersiz satış sonrası hizmetlerinin yanı sıra özellikle Amerika'daki perakende satış kanalları ve operatör mağazalarında özel satış alanları bulunacak olan Android Silver, LG ve Motorola'yı şimdiden harekete geçirmiş.

Şubat 2015 gibi piyasaya sürüleceği ifade edilen Android Silver sertifikalı cihazlardan LG'ye ait akıllı telefonun MSM8994 yongasından gücünü alacağı da öğrenildi. 64-bit destekli işlemcileri yapısında ihtiva edecek bu yarı iletken çip, Qualcomm Snapdragon 810 serisinin üst düzey işlem ve grafik performansı vaat eden tepe modellerinden biri olacak. Belirli bir standardın üstündeki donanım elemanlarının kullanılabildiği Android Silver cihazlarına dair önümüzdeki aylarda çok daha fazla detayın gün yüzüne çıkması bekleniyor.