Menü Arama

HTC Butterfly Türkiye'de satışa sunuldu

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
HTC Butterfly Türkiye'de satışa sunuldu


Akıllı telefon sektöründe Full HD çözünürlük furyası, geçtiğimiz yılın ikinci yarısında başlamıştı. Birkaç inçlik ekrana 2 milyondan fazla piksel sığdırarak tüketicilerine sunmaya karar veren ilk üreticilerden biri ise; HTC olmuştu. Butterfly isimli çözümü önce Japonya, ardından Tayvan ve diğer bazı ülkelerde piyasaya süren uzak doğulu firma, yeni amiral gemi modelinin satışlarını etkilememesi için aygıtın Avrupa satışını iptal etmişti. Ancak etkileyici tasarımıyla tüketicilerden büyük ilgi gören Butterfly, bir süredir yeni ülkelere ithal ediliyordu.

HTC Butterfly modelinin satışa çıktığı son ülke, Türkiye oldu. Amiral gemi sıfatlı One kısa süre önce ülkemize giriş yapmıştı. Alüminyum kasa ve HTC Zoe kameralı selefinin ardından Türkiye'ye gelen Butterfly, One modelinden aşağı kalır yanı olmayan teknik detayları bünyesinde barındırıyor ve tüketicileri çok daha farklı bir tasarımla akıllı telefon deneyimi yaşamaya davet ediyor. Sharp tarafından üretilen 5 inçlik Full HD ekranı nedeniyle HTC One'den daha uzun bir yapıya bürünen Butterfly, buna rağmen erkeklerin yanı sıra kadın tüketicilerin de ilgisini çekmeyi başarıyor.

HTC'nin Butterfly akıllı telefonu, Türkiye'de 1.899 - 1.999 TL seviyesinde bir fiyatla satılmaya başladı. HTC One ile neredeyse aynı fiyatlandırmanın uygulandığı telefon hakkındaki tüm detaylara aşağıdaki özellik listesinden ve mobil cihazın kendi sayfasından ulaşabilirsiniz.

HTC Butterfly - HTC One karşılaştırması için buraya tıklayabilirsiniz.

HTC ButterflyHTC Butterfly özellikleri:


HTC Butterfly ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Yazar: Bilal Akgündüz