Menü Arama

Apple, iOS 7.0.6 güncellemesini yayımladı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Apple, iOS 7.0.6 güncellemesini yayımladı

Uzun süredir beklenen iOS 7.1 halen test aşamasında olsa da yeni stabil sürüm güncellemeleri gelmeye devam ediyor. Apple, ocak ayı sonunda dağıtıma sunduğu iOS 7.0.5 güncellemesinden yaklaşık bir ay sonra yeni bir yazılım yükseltmesi daha yayımladı. iOS 7.0.6'nın 11B651 yapı numaralı küçük OTA paketi dakikalar önce tüm iOS 7 uyumlu cihazlar için resmen dağıtıma çıktı.

35,4 megabayt büyüklüğündeki güncelleme, SSL bağlantısını doğrulamayla ilgili bir soruna çözüm olacak. iOS 7.0.5'in aksine tüm Apple aygıtlarını kapsayan genel bir dağıtım olan 7.0.6, muhtemelen 7.0 sürüm ailesinin son stabil güncellemesi olacak. Cupertino merkezli yazılım şirketinin martta iOS 7.1 versiyonlu büyük mobil cihaz güncellemesini müşterileriyle buluşturacağı iddia ediliyor.

iOS 7'nin önceki sürümlerinden birine sahip tüm iPhone, iPad ve iPod touch modelleri en kısa süre içerisinde 7.0.6 dağıtımı kapsamında son üretici yazılımına güncellenecekler. Bununla birlikte iPhone 3GS ve dördüncü nesil iPod touch kullanıcıları ise; 10b500 yapı numarasına sahip iOS 6.1.6 güncellemesi alacaklar.