Menü Arama

Apple, 2014'te 80 milyon iPhone 6 satmayı planlıyor

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Apple, 2014'te 80 milyon iPhone 6 satmayı planlıyor

Önümüzdeki hafta ilk dalga ülkeler için satışına başlanacak olan yeni Apple telefonları, şu saatlerde bu ülkelerdeki tüketiciler için ön siparişe açılmış durumda. Son gelen raporlar, yüz tona yakın ağırlıktaki ilk iki sevkiyatın Çin'in en büyük havayolu tarafından ABD'ye taşınmış olduğunu gösteriyor. İlerleyen günlerde ülke genelindeki Apple Store'lerin hazır hale getirilmesi bekleniyor. Aynı durum Japonya ve Hong Kong gibi ilk dalgaya dahil diğer ülkeler için de geçerli.

Ön sipariş ve sevkiyat çalışmaları son sürat devam ederken, Cupertino merkezli teknoloji devinin 2014 için hedeflediği üretim hacmi de netleşmeye başladı. Aralarında Foxconn, TSMC, Catcher ve Delta gibi büyük isimlerin de bulunduğu Tayvanlı tedarikçilerden elde edilen verilere göre; 2014 sonuna kadar 80 milyon iPhone 6 iPhone 6 Plus satışa hazır hale getirilmiş olacak. Bu rakam, iPhone 5'in 2013'te elde ettiği 60 milyona kıyasla oldukça iyi. Ancak bu yıl iki farklı modelin piyasaya sürülecek olması, daha kısa sürede elde edilmesine kesin gözüyle bakılan bu rakamlara ulaşılmasında büyük rol oynayacaktır.

Sadece eylülde 10 milyon satmayı bekleyen Apple, yılın son çeyreğinde ise 60-70 milyona rahat çıkacağını düşünüyor. Müşterilerinin yıllardır umutla beklediği büyük ekranlı iPhone modellerini nihayet önümüzdeki günlerde satışa çıkaracak olan şirketin büyük beklenti içerisinde olduğu görülüyor. Geniş ekranlı iPhone'lerin satış performansı Apple'yi daha ileriye taşır mı birlikte öğreneceğiz.