Menü Arama

Lenovo Vibe P1 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi çıktı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Lenovo Vibe P1 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi çıktı

Lenovo, geçen sene piyasaya sürdüğü 5000 mAh pile sahip orta seviye telefonu P1 için ilk işletim sistemi güncellemesini dağıtmaya başladı. Firmanın resmi forum sitesinden yapılan duyuruda, küresel Vibe P1 modeli için büyük boyutlu bir Android 6.0.1 güncellemesinin OTA yoluyla yayımlandığı açıklandı.

S263_160427_ROW yapı numarasına sahip 1,67 GB büyüklüğündeki OTA güncellemesi, P1 kullanıcılarını Android işletim sisteminin son sürümü olan Marshmallow ile tanıştıracak. Ülkemizde oldukça popüler bir cihaz olan P1'in devasa batarya, alüminyum kasa ve parmak izi okuyucusuyla segmentinin en başarılı ürünlerinden biri olduğu ifade ediliyor. Marshmallow güncellemesiyle cihazın çok daha pürüzsüz bir akıllı telefon deneyimi yaşatması bekleniyor.

Halihazırda Hindistan ve çevre ülkelerde dağıtımına başlanan Vibe P1 için Android 6.0.1 yükseltmesi, önümüzdeki hafta Çin ve Asya'nın diğer ülkelerine ulaşacak. Henüz Türkiye için dağıtımın ne zaman planlandığı açıklanmadı. Önümüzdeki haftalarda Lenovo Türkiye sosyal medya üzerinden detaylı bir açıklama yayımlayacaktır.