Menü Arama

LG G3'ün 5,5 inçlik Quad HD çözünürlüklü IPS LCD ekranı tanıtıldı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
LG G3'ün 5,5 inçlik Quad HD çözünürlüklü IPS LCD ekranı tanıtıldı

İlk örneği Ağustos 2013'te sergilenen LG Display üretimi Quad HD çözünürlüklü LCD panel, bugün yenilenmiş yapısıyla yeniden tanıtıldı. 1,2 milimetre kalınlığa ve 1,15 milimetre ekran çerçevesine sahip sıvı kristal ekran türünün en kompakt çözümü, LG'nin 2014 model amiral gemisine eşlik edecek.

2560 x 1440 piksel standardını benimseyen yapısıyla Norveçli uluslararası test ve elektronik cihaz sertifikalama organizasyonu tarafından Quad HD bir ekran olduğu tescillenen donanım, LTPS panel üzerine entegre edilmiş olarak piyasaya sürülecek. RGB renk paletinde %100'lük renk üretim oranı yakalayabilen panel, ultra ince ekran çerçeveli telefon tasarımlarının hayata geçirilmesini mümkün kılacak. İnç başına 538 piksel ile 500 ppi sınırını aşan QHD LCD, HD çözünürlük standardırdan dört kat; Full HD'den ise 1,8 kat daha fazla pikseli yapısında barındırıyor.

Önümüzdeki günlerde seri üretimi başlayacak olan yeni nesil ekranın ilk kullanım alanı, KDDI adlı Japon operatör tarafından bugün tanıtımı gerçekleştirilen LG isai FL oldu. 5,5 inçlik telefon, 13 MP ve 1,3 MP'lik iki kamera, Qualcomm Snapdragon çipset ve Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle piyasaya sürülecek. LG G3'ün isa FL ile benzer bir donanım paketini beraberinde getirmesi bekleniyor. LG Display'ın en yeni ekranıyla donatılacak üçüncü nesil LG G, 28 Mayıs tarihinde İstanbul'da tanıtılacak.