Menü Arama

LG G4'ün IPS Quantum LCD ekranına dair bir tanıtım videosu yayınlandı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
LG G4'ün IPS Quantum LCD ekranına dair bir tanıtım videosu yayınlandı

Resmi tanıtım etkinliğine iki haftadan kısa süre kalan LG G4, üreticisinin erkenden başlayan pazarlama kampanyasıyla tüketicilere tanıtılmaya devam ediyor. Firmanın son hamlesi, G4'e eşlik edecek olan IPS LCD ekran hakkında bir video yayınlamak oldu.

IPS Quantum LCD adı verilen Quad HD çözünürlüklü 5,5 inçlik ekran, LG Display'ın önceki nesil QHD panelini kullanan LG G3'ten %25 daha parlak ve %20 daha geniş renk yelpazesine sahip olacak. Adında geçen Quantum'un kuantum noktacık teknolojisiyle bir ilişkisi olup olmadığı bilinmiyor. Panelin resmi duyurusunda da kuantum noktacık filmlerinden bahsetmeyen LG'nin daha farklı bir yöntemle renk gamutunu artırmayı başardığı düşünülüyor.

28-29 Nisan tarihlerinde dünya çapında altı tanıtım etkinliği organize edecek olan LG, G4'ün basınla buluşturacağı bu etkinliklerden biri için İstanbul'u seçti. Etkinlik tarihinden yaklaşık bir ay sonra dördüncü nesil LG G amiral gemi telefonunun Türkiye dahil birçok ülkede piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor. LG G4 sayfamızdan cihaz ile ilgili kesinleşen detaylara ulaşabilirsiniz.