Menü Arama

Intel i5 işlemci ve 4 GB RAM'li LG Tab Book Android tablet tanıtıldı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Intel i5 işlemci ve 4 GB RAM'li LG Tab Book Android tablet tanıtıldı

2013'te yeniden tablet pazarında şansını denemek üzere G Pad 8.3 modelini piyasaya süren LG, bu seneki üç yeni tabletiyle üç farklı ekran büyüklüğünde bütçe dostu segmentine giriş yapmıştı. Firmanın yeni nesil ürün ailesindeki sonraki tablet modeli, Tab Book oldu. Daha önce kızaklı klavyeye sahip bir melez Windows tableti olarak satışa sunulan cihaz, bu sefer Android işletim sistemiyle teknoloji dünyasının beğenisine sunuldu.

11,6 inç 1920 x 1080 piksel IPS LCD dokunmatik ekran, 2,6 GHz'ye kadar çıkabilen Haswell mimarili dört çekirdekli işlemcili ve Intel HD Graphics 4400 bütünleşik ekran kartlı Intel i5-4200 çipset, 4 GB RAM, 128 GB SSD dahili hafıza, iki USB 3.0 veriyolu, HDMI portu, microSD kart yuvası ve Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sisteminin x86 mimarisiyle uyumlu versiyonunu beraberinde getiren LG Tab Book, 11TA740 model numarasıyla piyasaya sürülecek.

1,05 kilogram ağırlığında ve 16,7 milimetre kalınlığındaki kızaklı klavyeye sahip Android tablet, ilk olarak Güney Kore'de piyasaya sürülecek. Ultrabook seviyesindeki özellikleri nedeniyle sıradan tabletlerden daha pahalı fiyatlandırılacak olan Tab Book'un diğer ülkelerde satılacağına dair herhangi bir bilgi bulunmuyor.