Menü Arama

80 GB hafızaya sahip Linshof i8 resmen tanıtıldı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
80 GB hafızaya sahip Linshof i8 resmen tanıtıldı

Nokia'nın Microsoft'a satılmasıyla Avrupalı bir mobil cihaz devi daha tarihe gömülmüş oldu. Teknoloji piyasasında Asya ve Amerikalı rakiplerine karşı direnemeyen Avrupa, son dönemde tıpkı ülkemizde olduğu gibi kendi ürettiği cihazlara sahip olma uğraşında. Bunun en büyük örneği olan Rus yapımı YotaPhone'den sonraki kayda değer ilk hamle, genç bir Alman üreticiden geliyor.

Aslen merkezi Viyana'da yer alan ve üretim tesisleri Hamburg, Almanya'da konumlanan Linshof, bugün yayımladığı basın açıklamasıyla ilk akıllı telefonunu tanıttı. Sekizgen kasa dizaynı sayesinde büyük ilgi çeken ultra ince akıllı telefon, yüksek depolama hafızasıyla da medyanın gündeminde. SanDisk tarafından üretilen 64 GB sıradan veri depolama hafızası ve 16 GB'lik yüksek hızlı bir uygulama yükleme alanına sahip Linshof i8, toplamda 80 GB flaş belleğe ulaşıyor. Cihazın vaat edilen diğer teknik özellikleri şöyle:

- 5 inç 1920 x 1080 piksel Super AMOLED ekran
- 2,1 GHz sekiz çekirdekli çipset, 3 GB yüksek hızlı RAM
- 13 MP f/1.8 diyafram aralıklı merceğe sahip Sony kamera, 8 MP ön kamera
- Android 5.0 Lollipop işletim sistemi ve Linshof UI arayüzü
- 3.100 mAh pil
- Gelişmiş soğutma sistemi ve ultra ince alüminyum kasa tasarımı

Üst düzey donanımı ve sıra dışı dizaynına rağmen 380$ gibi makul bir fiyat etiketini beraberinde getireceği sözü verilen Linshof i8, 2015 ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Başta Almanya ve çevre ülkelere dağıtımı gerçekleştirilecek akıllı telefonun 144 GB hafızalı bir versiyonu da yolda. Ayrıca aynı tasarımı benimseyen bir de 10 inçlik tablet geliştiriliyor. Linshof'un rekabetin giderek yükseldiği mobil endüstride dikiş tutturup tutturamayacağını önümüzdeki yıl göreceğiz.