Menü Arama

Nokia'nın çift SIM kart yuvalı Asha 500 telefonu görüntülendi

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Nokia'nın çift SIM kart yuvalı Asha 500 telefonu görüntülendi


Microsoft, önümüzdeki yılın başında resmen sahibi olacağı Nokia'nın giriş seviye modellerinden pek memnun olmasa da Finladiyalı üretici düzenli olarak yeni aygıtlar çıkarmaya devam ediyor. Evleaks tarafından paylaşılan son basın görseli, firmanın Asha 500 adlı çözümünü gözler önüne serdi. Symbian S40 işletim sisteminin yenilenmiş bir sürümünü beraberinde getiren Asha 501 ile büyük ölçüde benzerlik göstereceği tahmin edilen akıllı telefon, çift SIM kart yuvasına sahip olacak.

Asha 501'in çift SIM destekli versiyonu olarak geliştirildiği düşünülen Asha 500, yaklaşık 3 inç büyüklüğünde QVGA çözünürlüklü bir ekran, Wi-Fi, 3G, 4 GB dahili hafıza, 3.2 MP kamera, 1.200 mAh pil gibi teknik özellikleri beraberinde getirecek. Şimdilik ne zaman resmiyet kazanacağı bilinmeyen telefonun internet üzerinden yayımlanacak bir bildiriyle duyurulması ve 22 Ekim'deki tanıtım organizasyonunda sergilenmesi bekleniyor.

Tek SIM kart yuvalı versiyonundaki fiziksel düğmenin aksine ekranının altında bir kapasitif dokunmatik tuş bulunan Asha 500'ün 100 dolar civarında bir fiyatla önümüzdeki haftalarda satışa çıkacağı tahmin ediliyor.

Yazar: Bilal Akgündüz