Menü Arama

11 nm'lik Qualcomm Snapdragon 675 duyuruldu

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
11 nm'lik Qualcomm Snapdragon 675 duyuruldu

Qualcomm, Hong Kong'da düzenlenen 4G/5G zirvesine orta segmente yönelik yeni yongada sistem çözümüyle geldi. 11 nm FinFET üretim süreciyle geliştirilen Snapdragon 675 model numaralı çip, firmanın yeni bir işlemci mimarisi lanse ettiği ilk orta düzey çözüm oldu.

2,0 GHz hızında çalışan çift çekirdekli Kyro 460 işlemcisiyle dikkat çeken Snapdragon 675, Cortex-A76 tabanlı bu işlemci ile performans, altı çekirdekli Cortex-A55 işlemcisiyle ise enerji tasarrufuna odaklanacak. Adre 612 GPU, 16 megapiksele kadar üç sensörlü arka kamera, 1866 MHz xLDDR4 RAM desteği ve Quick Charge 4+ hızlı şarj kabiliyetine sahip yarı iletken çipin bu sene sonuna kadar Çinli üreticiler başta olmak üzere Qualcomm müşterilerine örneklenmeye başlayacağı belirtiliyor.

Orta seviye telefonlarda işlem gücü ve grafik performansı çıtasını yukarı taşıyacak olan Snapdragon 675, aynı zamanda Cortex-A76'nın kullanıldığı ilk çipsetlerden biri olarak Qualcomm'un ürün gamında başlattığı yenilenme sürecinde ilk adımı teşkil edecek. Çipsetin 2019 ilk çeyreğinde tüketiciyle buluşması bekleniyor.