Menü Arama

Super AMOLED ekranlı Samsung Galaxy Ace Style LTE çıktı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Super AMOLED ekranlı Samsung Galaxy Ace Style LTE çıktı

Kendi geliştirip ürettiği OLED ekranlarıyla 2010'dan beri akıllı telefon piyasasında LCD hakimiyetini bozmak için çaba harcayan Samsung, bu dönemde boş durmayıp yeni organik materyaller geliştirdi ve daha ucuz üretim yöntemleri benimsedi. Bu sayede piyasanın en iyi ve geçmişe kıyasla çok daha düşük maliyetli AMOLED panelleri üretir hale gelen teknoloji devi, günümüzde her türlü mobil aygıt için ekran tedariğinde bulunabiliyor. Avrupa'da satışa sunulan son OLED cihazı Galaxy Ace Style LTE, bu stratejinin son örneği oldu.

4,3 inçlik 800 x 480 piksel Super AMOLED ekranla donatılan Ace Style LTE, alt kategoriye hitap eden OLED ekranlı cıhazların en ucuzu sayılabilir. Henüz üreticisini öğrenemediğimiz 1,2 GHz dört çekirdekli işlemciye sahip bir çipset, 1 GB RAM, 4 gigabayt artırılabilir hafıza, 5 MP arka, 1,3 MP ön kamera, NFC çipi, 1.900 mAh pil, Android 4.4 KitKat işletim sistemi tabanlı TouchWiz Essence kullanıcı arayüzünü bünyesinde barındıracak olan 4G LTE destekli telefon, 126 gram agırlığında ve 9,1 mm kalınlığındaki kasasıyla Galaxy S3'ü, yazılımıyla ise S5'i andırıyor.

199 avro fiyatla ilk olarak Almanya'da piyasaya sürülen akıllı telefonun önümüzdeki günlerde 4G hizmeti verilen diğer Avrupa ülkelerinde de çıkış yapması bekleniyor. Türkiye'de yeni nesil iletişim teknolojilerinin şimdilik tüketiciyle buluşmamış olması, Ace Style LTE modelinin ülkemize giriş yapma ihtimalini düşürüyor.