Menü Arama

Android 4.4 KitKat güncellemesi alacak Samsung Galaxy modelleri

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Android 4.4 KitKat güncellemesi alacak Samsung Galaxy modelleri

Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 için dünya genelinde dağıtılmaya başlayan Android işletim sisteminin KitKat kod adlı son sürümü, bugün ABD'de 10'dan fazla Galaxy akıllı telefon ve tablet bilgisayarı için daha tüketicilerle buluşturuldu. Bir basın açıklaması yayımlayan Samsung, güncellemeye eşlik eden başlıca özellikleri ve güncellenecek aygıtları ilan etti.

Önümüzdeki günlerde şu modeller Android 4.4 KitKat sürümüne yükselecek; Galaxy Note 3, Galaxy Note 2, Galaxy S4, Galaxy S3, Galaxy S4 mini, Galaxy S3 mini, Galaxy S4 zoom, Galaxy S4 active, Galaxy Mega, Galaxy Light, Galaxy Tab 3, Galaxy Note 8.0, Galaxy Note 10.1, Galaxy Note 10.1 2014 Edition.

Güncellenmiş mobil Google servisleri, varsayılan mesaj uygulamasını değiştirebilme, yenilenen ayarlar menüsü ve daha hızlı bir kullanıcı arayüzü deneyimi yaşatacak Android 4.4 KitKat yenilikleri, dağıtımı başlayan üretici yazılımının başlıca özellikleri arasında. Güncelleme, Note 3 ve S4 dışındaki modeller hariç şimdilik sadece ABD'de dağıtıma çıkıyor olsa da ilerleyen haftalarda dünya genelindeki diğer cihaz kullanıcılarının da KitKat yazılım yüksetlmesine kavuşacağı tahmin ediliyor.

Henüz Android 4.4'e yükselecek tüm aygıtlarını açıklamamış olan Samsung'un ikinci dalga cihazlarını ilerleyen dönemlerde müşterileriyle paylaşması bekleniyor.