Menü Arama

Samsung Galaxy Note 3'ün teknik detayları

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Samsung Galaxy Note 3'ün teknik detayları


Galaxy Note 3'ün resmi tanıtım etkinliği Unpacked 2013: Bölüm 2'ye bir aydan kısa süre kaldı. 5 inç üstü segmentinin hızlı yükselişinde büyük rol oynayan Galaxy Note serisi, üçüncü nesil telefon modeliyle medyada geniş yer buluyor ve gün geçtikte sızıntıların, söylentilerin sayısı giderek artıyor. Samsung'la ilgili sızıntılar hususunda tartışmasız en sağlam kaynak olan Sammobile, yayımladığı özel haberinde Note 3'e ait çok sayıda teknik detay paylaşarak iddialara kısmen nokta koymayı başardı.

İki ana versiyonu piyasaya sürülecek olan Galaxy Note 3'ün uluslararası sürümü, SM-N900 model numarasını taşıyacak. Son sızıntıyla birlikte önceki kesinleşmiş detayları da içeren cihazın teknik özellikler listesi aşağıdan göz atabilirsiniz.

SM-N900 Galaxy Note 3


SM-N900, Türkiye ve dünya genelindeki 4G LTE iletişim teknolojisinin bulunmadığı ülkelerde kesin satışa çıkacak. N900L, N900K ve N900S gibi bölgesel sürümleri de bulunan Exynos 5420'li melez aygıtın 4G LTE/LTE-Advanced desteğine sahip sürümü ise; SM-N9005 model numarasılya satılacak.

SM-N9005 Galaxy Note 3

Snapdragon 800'lü N9005'in Türkiye'de satılmayacağı düşünülüyor. ABD, Kanada, Japonya ve Çin'e özel hazırlanan aygıtlarda N9005; Güney Kore'de ise, her iki modelin de baz alındğı Note 3 versiyonları piyasaya sürülecek.

16, 32 ve 64 GB'lik hafıza seçenekleri mevcut olan Galaxy Note 3, 64 GB'ye kadar microSD kart destekleyen bir yuvayı bünyesinde barındıracak. Sammobile.com'a göre; Note 3'ün satışa çıkacağı ülkelerin büyük bölümüne 32 GB'lik versiyon gönderilecek. 64 GB seçeneğinin kısıtlı bölgelerde erişilebilir olması bekleniyor.

4 Eylül'deki Unpacked etkinliğinde tanıtılacak Samsung Galaxy Note 3'ün donanımı muhtemelen yukarıdaki listelerdeki detayların hemen hepsiyle ortüşecektir. Önümüzdeki haftalarda cihazın tasarımına ilişkin veriler paylaşılması bekleniyor. Note 3 ile ilgili daha fazla detay için bizi takip etmeye devam edin.

Yazar: Bilal Akgündüz