Menü Arama

Samsung Galaxy S4 - Apple iPhone 5 karşılaştırması

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Samsung Galaxy S4 - Apple iPhone 5 karşılaştırması

En büyük rakibinin karşısına elindeki mevcut kozlarını dökerek hem de rakibinin memleketi Amerika’da büyük bir gösteri ile çıkan Samsung, yeni akıllı Galaxy S4 ile çıkarken bakalım rakibine nasıl hamlelerle cevap vermiş.

Ekran
Samsung Galaxy S4 özellikle büyük ekran tercih eden kullanıcılar için ön plana çıkarken rakibi iPhone 5’in 4 inçlik ekranına 4.99 inç ile cevap veriyor. Samsung Galaxy S4 Corning Gorilla Glass 3 dayanıklılığına sahip ekranı ile 1080 x 1920 px Full HD görüntü sunuyor. iPhone 5 ise Corning Gorilla Glass ile birlikte 640 x 1136 px çözünürlüğünde görüntüye sahip.

İşlemci ve RAM
Apple iPhone 5’de kullanılan işlemci 1.2 GHz hızında Apple A6. Galaxy S4’te Quad-core 1.8 GHz Cortex-A15 & Quad-Core 1.2 GHz Cortex-A7 olmak üzere iki farklı yapının birleşimi olan Exynos 5 Octa 5410 kullanılıyor. İşlemcinin desteklendiği RAM’de ise Samsung, Galaxy S4’te 2 GB tercih ederken. Apple iPhone 5’te 1 GB RAM kullanmıştı.

Kalınlık ve Ağırlık
Apple’ın en iddialı olduğu konuların başında gelen tasarım konusunda Samsung Galaxy S4’ten daha ince bir yapıya sahip. iPhone 5 7.6 mm kalınlığındayken Galaxy S4 7.9 mm kalınlığında. Ağırlık konusunda da daha hafif olan iPhone 5 112 gr ağırlıkta. Galaxy S4 ise 130 gram ağırlında

Pil ömrü
Samsung Galaxy S4’te kullanılan bataryayı 2600 mAh’e yükseltere daha uzun bir pil ömrü sunmak isterken henüz konuşma ve bekleme süreleri sırrını koruyor. Apple ise pil ömründe yazılımsal olarak yaşadığı sorunları çözerek yoluna devam ediyor.

Kamera
Apple iPhone 5 8 MP arka, 1.2 MP ön kameraya sahip. Galaxy S4 ise 13 MP arka ve 2.1 MP ön kamerası ile bu kameralarıyla birlikte kullandığı Dual Mode ile dikkat çekiyor. İleride çıkacak fotoğraflar ile gerçek performansları karşılaştırmak için biraz daha beklememiz gerekiyor.

Karşılaştırma Asistanı

Tüm özellikleri satır satır karşılaştırmak için: