Menü Arama

Samsung Galaxy S4 ilk satış rakamları

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Samsung Galaxy S4 ilk satış rakamları

Tanıtılması, çıkması, donanımı ve yazılımı ile günlerdir haberlere konu olan, teknoloji sitelerinde kendisiyle ilgili haberlerin birbiri ardına yayınlandığı Samsung Galaxy S4’ün merak edilen ilk satış rakamları da ortaya çıktı.

Samsung’un toplamda 100 milyon hedefi ile yola çıktığı Galaxy S4 ilk satış rakamlarına göre aylık 10 milyon hedefinden hiç de uzakta değil. En hızlı satan Android cihazı olmayı başaran telefon ilk 5 günde 4 milyon satış rakamını ulaştı. 10 Mayıs sonunda ise 6 milyon kişinin elinde Galaxy S4 vardı.

Samsung’un satıştaki bu başarısını S serilerinin diğer telefonları ile karşılaştırdığımızda Samsung neden böyle bir satış rakamı hedefi koyduğunu anlamak daha kolay. İlk Galaxy S ile 3 milyon rakamına 85 günde ulaşan Samsung, S2 ile 55, S3 ile 21 günde ulaşmıştı.

Samsung’un tanıtıma ayırdığı bütçeyle doğru bir orantıya da sahip olan bu satış rakamları sonucunda firmanın sene sonuna kadar 50 milyon rakamını devirmesi ve toplamda 100 milyon gibi rakama ulaşması hiç de zor gibi gözükmüyor, ne dersiniz.