Menü Arama

Samsung Galaxy S5 için Android 4.4.3 güncelleme tarihi ortaya çıktı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Samsung Galaxy S5 için Android 4.4.3 güncelleme tarihi ortaya çıktı

Haziran ayı başında Nexus ve Google Play Edition cihazları için dağıtılmaya başlayan Android 4.4.3 işletim sistemi güncellemesi, kısa süre önce Motorola'nın Moto E, Moto G ve Moto X modelleri için de yayımlanmıştı. KTU84xx yapı numarasını taşıyan yeni Android alt sürümü, muhtemelen KitKat sürüm ailesinin son yükseltmesi olacak. Ortaya çıkan yeni bir dökümana göre, 4.4.3 için Samsung'un amiral gemi telefonuna sahip tüketiciler de fazla beklemeyecek.

Android.gs sitesinin paylaştığı yukarıdaki görsel, iddiaya göre Samsung geliştirme takımı tarafından hazırlanmış bir Android 4.4.3 güncelleme raporu. Daha önce de buna benzer onlarca sızıntıyla gündeme gelen firmanın son raporuna göre, en yeni Android sürümünün yer aldığı üretici yazılımı Galaxy S5 için dağıtıma hazır. Exynos çipsetli G900F ve Snapdragon 801 çipsetli G900H'yi kapsayan versiyon güncellemesi üzerindeki çalışmalarını tamamlayan Samsung, önümüzdeki günlerde yeni yazılımını kullanıcılarıyla buluşturacak.

Galaxy S5'in iki uluslararası modeli için haziran ayı sona ermeden yayımlanması beklenen Android 4.4.3 yükseltmesi, ayrıca Snapdragon 800 çipsetli GT-I9506 Galaxy S4 Advance üzerinde test ediliyor. Tamamlanmak üzere olan I9506 güncellemesinin ancak temmuzda hazır olması bekleniyor. I9500 model numaralı Galaxy S4'ün de aynı dönemde güncellenme ihtimali oldukça yüksek. Android 4.4.3'ün arama ekranı ve rehber uygulamasını kapsayan arayüz güncellemesi, küçük çaplı performans iyileştirmeleri ve bazı sorunların çözümlerini yapısında barındırdığını belirtelim.