Menü Arama

Galaxy S7 basınca duyarlı ekran, USB Type-C ile martta satışta: WSJ

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Galaxy S7 basınca duyarlı ekran, USB Type-C ile martta satışta: WSJ

2016'ya yeni bir patron idaresinde girecek olan Samsung Mobile, iki yıldır mobil pazarda devam eden eden düşüşe bir son vermek istiyor. Başarıya giden yolda en büyük rolü üstülenecek cihaz olan Galaxy S7, Wall Street Journal'in edindiği bilgiye göre gelecek yılın mart ayında satışta olacak. Amiral gemi telefonunu teknik özellikleri hakkında önemli detaylar paylaşan WSJ, tüketicileri sevindirecek birkaç önemli değişikliği de onayladı.

Sanal alemin en güvenilir bilgi kaynağı sayılan üst düzey Amerikan medyasının bir parçası olan WSJ, şubatta Barselona'da düzenlenecek MWC 2016 konferansının yeni nesil Galaxy telefonunun tanıtımına ev sahipliği yapacağını düşünüyor. Galaxy S7 Edge adıyla bir de kavisli versiyonu hazırlanan telefon iddiaya göre, iPhone 6s ve yeni Huawei telefonları gibi basınca duyarlı bir dokunmatik panel, yarım saatte bir günlük enerji depolama imkanı sağlayan USB Type-C portu ve microSD kart yuvasını bünyesinde barındıracak.

Bazı versiyonlarına iris tanıma sensörü yerleştirmeyi düşünen Koreli üreticinin bu hususta kesinleşmiş bir planı olmadığı belirten kaynak, arka kameranınsa düşük ışıkta yüksek performans sağlamak üzere geliştirilmiş yeni bir çözüm kullanacağını iddia ediyor. Bu kameranın Galaxy S6'da olduğu gibi çıkıntı oluşturmayıp kasayla aynı hizada olduğunu ortaya çıkaran site, böylece geçen hafta ortaya çıkan şematikleri kısmen yalanlamış oluyor.

Bu sene kullanılmaya başlayan yeni kasa tasarımında çıkıntılı kamera gibi sorunlu bölümlerde düzenlemeye gideceği anlaşılan Samsung'un yeni üst düzey telefonlarını QHD/UHD Super AMOLED ekran, 4 GB LPDDR4 RAM, sekiz çekirdekli Exynos 8890 yonga, UFS 2.0 NAND flaş bellek ve bu sıraladığımız donanımlar gibi yine kendi üretimi olan kamera sensörleriyle piyasaya sürmesi bekleniyor. Martta satışa çıkacağı konuşulan telefonlara daha büyük ekranlı Plus versiyonlarının eşlik etmesi de ihtimaller arasında yer alıyor.