Menü Arama

Samsung'un ilk akıllı saati Galaxy Gear, Exynos 4212 çipset ve 2 MP kameraya sahip olabilir

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Samsung'un ilk akıllı saati Galaxy Gear, Exynos 4212 çipset ve 2 MP kameraya sahip olabilir


Melez telefon piyasasında olduğu gibi giyilebilir elektronikler için de erkenden çalışmalara başlayıp yükselmekte olan bu endüstrinin önemli isimleri arasına girmeyi planlayan Samsung, eylülün başında ilk akıllı saatini resmen tanıtacak. Galaxy Gear adlı SM-V700 model numarasına sahip aygıt, üretici firmanın patent ve marka başvuruları sayesinde az çok detaylanmış olsa da şimdiye kadar teknik özellikleri hususunda gizli kalmayı başarmıştı.

Sammobile sitesiyle irtibata geçen isimsiz bir kaynak, Galaxy Gear'ın donanımı hakkında önemli detaylar paylaşarak bu yeni nesil ürün formuna hangi özelliklerin sığdırıldığını gözler önüne serdi:


Koreli üreticinin akıllı saat sınıfına mensup ilk ürünü olacak Galaxy Gear, haberini iki farklı kaynaktan aldığı verilerle destekleyen Bloomberg tarafından da doğrulandı. IFA 2013'ün kapılarını ziyaretçilerine açacağı 6 Eylül'den iki gün önce yine Berlin'de bir Unpacked etkinliği düzenleyecek olan Samsung, Galaxy Note 3 ile birlikte Galaxy Gear'ı da ilk kez bu organizasyonda tanıtacak.

Yazar: Bilal Akgündüz