Menü Arama

Sony, IFA 2013 kapsamındaki basın etkinliği için davetiye dağıtımına başladı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Sony, IFA 2013 kapsamındaki basın etkinliği için davetiye dağıtımına başladı


2013'ün ikinci yarısı için hazırladığı ürün yelpazesindeki telefon-tablet melezi Xperia Z Ultra'yı kısa süre önce tanıtan Sony artık amiral gemi sıfatlı akıllı telefonunun tanıtımına odaklanmış durumda. Omnibalance tasarım anlayışını Z Ultra ile devam ettiren firmanın Honami kod adıyla söylentilere konu olan aygıtı da aynı dizayn projesi içerisinde yer alacak. Gelişmiş bir kamerayı bünyesinde barındıracağı bilinen telefon hakkında nihayet resmi bir gelişme yaşandı.

Geçen yıl ürün portföyünün ikinci bölümünü Berlin, Almanya'daki IFA tüketici elektroniği fuarında gün yüzüne çıkaran Japon elektronik devi, bu sene de büyük ürün tanıtımları için IFA'yı mekan seçti. Sony, IFA organizasyonunun katılımcılara resmen kapılarını açacağı 6 Eylül'den iki gün önce gerçekleştirilecek bir basın konferansı için teknoloji medyasına davetiye dağıtmaya başladı.

4 Eylül tarihli IFA 2013 etkinliği, Türkiye saatiyle 18:00'da başlayacak. İnternet üzerinden canlı yayınlanması beklenen tanıtımda, Xperia i1 olarak da adlandırılan Honami'nin gün yüzüne çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor. 5 inç büyüklüğünde Full HD ekran, Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 çipset ve 20 MP gelişmiş kamera özellikleriyle donatılan Sony Exmor sensörün eşlik edeceği Honami, LG Optimus G2 ve Samsung Galaxy Note 3 gibi döneminin en iddialı modelleriyle rekabet edecek. Sony'nin rakipleri karşısındaki en büyük kozu, güçlü kamerası olacak.

Yazar: Bilal Akgündüz