Menü Arama

Snapdragon 805 çipsetli Xperia Z1s, CES 2014'te tanıtılabilir

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Snapdragon 805 çipsetli Xperia Z1s, CES 2014'te tanıtılabilir

Xperia Z1'in daha güçlü bir versiyonu üzerinde çalıştığı ileri sürülen Sony, 2014'ün ilk yarısını hedef alan yeni amiral gemisini önümüzdeki saatlerde detaylandırabilir. Önceki sızıntılarıyla ünlenen Çinli bir forumun iddiasına göre; Sirius kod adlı yeni nesil akıllı telefon, bugün teknoloji medyasına kapılarını açan Tüketici Elektroniği Fuarı kapsamında resmiyet kazanacak. Cihazın bazı teknik özelliklerini paylaşan kaynak, aynı zamanda sonraki üst düzey Xperia telefonundan da bahsetmeyi de ihmal etmedi.

5,2 inç büyüklüğünde QHD (2560 x 1440 piksel) çözünürlüklü Japan Display üretimi IPS LCD ekran, 20,7 MP Exmor RS kamera sensörü, 3 GB LPDDR3 RAM, 3.500 mAh pil ve Android 4.4 KitKat işletim sistemini bünyesinde barındıracağı tahmin edilen telefon, Qualcomm'un Snapdragon 805 yongada sistem çözümünden gücünü alacak. 2,5 GHz hızında dört çekirdekli Krait 450 işlemci ve önceki nesle kıyasla %40 daha güçlü Adreno 420 GPU'sunu beraberinde getiren 20 nanometrelik çipset, 25,6 GB/saniye seviyesine kadar çıkabilen bellek bant genişliği ve 4G LTE Advanced desteğiyle geliyor.

Xperia Z1s olarak adlandırılacağı birden fazla kaynak tarafından rapor edilen akıllı telefonu yılın ikinci yarısında çıkış yapacak bir başka aygıt izleyecek. İki cihazlı amiral gemi sistemini benimseyen Sony, Xperia Z2 ismini bu modelinde kullanacak. Cihaza dair Canopus kod adıyla geliştirildiği dışında şimdilik hiçbir detay gün yüzüne çıkmış değil. Türkiye saatiyle 03.00'da başlayacak bir CES 2014 basın konferansı düzenleyecek Sony'nin yeni ürünleri hakkındaki tüm verileri bu etkinlikte açıklaması bekleniyor.