Menü Arama

Sony Xperia M için Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi onaylandı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Sony Xperia M için Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi onaylandı

Kısa süre önce KitKat işletim sistemi güncellemelerine başlayan Sony, geçen seneki bazı modelleri için Jelly Bean tabanlı yazılımlar geliştirmeye devam ediyor. Fransız operatör SFR ve Vodafone Avustralya'dan gelen son güncelleme haberi, 2013'ün yazında piyasaya sürülen orta düzey Sony Xperia M modelinin de Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi versiyonuna yükleyeceğini ortaya çıkardı.

TRIM desteği sayesinde cihazın zamanla yavaşlaması ve performans kaybı yaşamasını önleyecek olan 4.3 yükseltmesi, çok daha hızlı bir kullanıcı arayüzü, yeni Sony çoklu medya uygulamaları; WALKMAN, Album, Movies, Xperia Themes ile yüzlerce özel tema seçeneği, Xperia in Business yazılım özellikleri ve birçok ufak iyileştirme/düzenlemeleri beraberinde getirecek. SFR adlı Fransız operatör tarafından sertifikalanan yeni üretici yazılımının ilk olarak bu ülkede tüketicilerle buluşması bekleniyor. Halen test çalışmalarını yürüten Vodafone Avustralya ise, en yakın zamanda dağıtıma başlamayı planlıyor.

Sony Xperia M2'nin gelmesiyle ilk model için yazılım desteğinin sona ereceği düşünülüyordu. Fakat Japon üretici, eski cihazlar için oldukça önemli fonksiyonları yapısında barındıran Android 4.3'ü Xperia M kullanıcılarına sunmak için harekete geçerek dağıtım aşamasına kadar ulaşmış. Ancak Android 4.4 KitKat güncellemesi alacağı müjdelenen Xperia M2 gibi Xperia M'nin de son sürüme yükseltilip yükseltilmeyeceği bilinmiyor.