Menü Arama

Sony Xperia Z4 resmiyet kazandı

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Sony Xperia Z4 resmiyet kazandı

Yılın en önemli teknoloji fuarları olan CES 2015 ve MWC 2015'i es geçerek amiral gemisini erteleyen Sony, nihayet beklenen duyuruyu gerçekleştirdi. Beklentileri giderek artırsa da Japonya'daki sade bir organizasyonla yeni amiral gemi telefonunu detaylandıran üretici, Full HD ekranlı beşinci üst düzey Xperia Z çözümüne kendine ülkesinde resmiyet kazandırmış oldu.

5,2 inç Full HD IPS LCD ekrana sahip Xperia Z4, bazı donanım yenilikleri ve ufak tasarım değişiklikleri dışında serinin diğer telefonlarından farklı değil. Başlıca teknik özellikleri şöyle;

- 2,0 GHz ARM Cortex-A57 & 1,5 GHz Cortex-A53 işlemcili Qualcomm Snapdragon 810 çipset
- 3 GB LPDDR3 RAM, 32 GB hafıza, 128 GB'ye kadar microSD desteği
- 20,7 MP arka, 5,1 MP ön kamera, Ultra HD 4K video kayıt desteği
- Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11ac, NFC
- Sony LDAC ses teknolojisi
- IP68 su ve toza karşı dayanıklılık sertifikası
- 2930 mAh pil
- Android 5.0 Lollipop işletim sistemi

6,9 mm kalınlığında ve 144 gram ağırlığında üretilen Z4, hem kalınlık hem de ağırlık yönünden selefi Xperia Z3'ü geride bırakıyor. Cihazların yükselik ve en ölçüleri ise tamamen aynı. Z4'ün çipset, kamera ve yazılım yönünden yenilenmiş bir Z3 sürümü olduğunu söylersek pek yanılmış olmayız.

Xperia Z3 Neo adıyla satışa çıkacağı konuşulan Snapdragon 810 çipsetli akıllı telefon, bu ay Japonya'da piyasaya sürülecek. Henüz uluslararası pazara sunulup sunulmayacağı yönünde bir açıklama yapılmayan Xperia Z4, siyah, beyaz, bakır ve su yeşili renk seçeneklerine sahip olacak.

Sony Xperia Z4 sayfamızdan cihaz ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.