Menü Arama

Telefon kılıfınız karakterinizi gösteriyor

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
Telefon kılıfınız karakterinizi gösteriyor

Akıllı telefon teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, birçok insan gündelik yaşamının çoğu vaktini akıllı telefonu ile geçiriyor. Yüksek miktarda para karşılığında sahip olunan bu cihazları koruma görevi de telefon kılıfına düşüyor. “Telefon kılıfı seçimi karakterinizi yansıtır” diyen MobilCadde kurucusu Erkan Yılmaz, insanların yaşam tarzlarına ve karakter renklerine göre kılıf seçimi yaptığını belirtiyor.

Araştırmalara göre renkler ve seçimler insanın hayal dünyasının ve kişiliğinin yanı sıra kimi zaman ruh halini de gösterebiliyor. Cep telefonu kılıfı seçerken de farkında olmadan kendi yaşam tarzına paralel seçimler yapılıyor. Örneğin kadınlar daha çok açık renkli kılıflar tercih ederken, erkekler koyu renkli seçimler yapıyor. Siz de karakterlere göre kılıf seçimlerini okuyarak kendinize uygun kılıfı bulabilirsiniz.

Gezgin
Çok gezen çok bilir, gezdiğini de herkese bildirir. O nedenle akıllı telefonu ile sosyal medya paylaşımlarını çok yoğun kullanır. Haliyle şarj büyük bir problem olacağı için, seyehatleri seven kişiler kılıf seçerken tercihini bataryalı kılıflardan yana kullanıyor.

Sadeliği seven
Günlük hayatında zerafeti, sadelikle yakalayan kişiler, telefonlarının da ince ve sade görünmesini arzuluyor. Ultra ince modeller ve desensiz kılıflar sadeliği arayanlar için en doğru seçim. Bu modeller telefonu hem çiziklere karşı korunuyor hem de kalınlaştırmadan sadeliği bozmuyor.Titizliğe önem veren
Sosyal hayatında titizliğine özen gösterenler cep telefonunu darbelere karşı korumak amacıyla silikon ve kapaklı kılıfları kullanıyor. Darbelere, çarpmalara karşı telefonu koruyan kılıfları Mobilcadde’de her zevke göre çeşitli renk ve modellerde bulmak mümkün.

Ruhu hep çocuk kalan
Yaşı büyüse de hep çocuk kalmak isteyenler, sevimli figürleri, çizgi film karakterleri veya ilginç desenli kılıf seçimi yapıyor. Tavşan, penguen veya kaset görünümlü ilginç kılıflar en çok tercih edilen modeller oluyor.

Gözünden sakınan
Odasına, giyimine, eşyalarına fazla değer veren kişiler, çok severek aldıkları telefonlarını da gözünden sakınırlar. Kullanacakları kılıf telefona çok güçlü olmalı ve darbe, çiziklere karşı maksimum koruma sağlamalıdır. O nedenle bu tarz kişiler genelde seçimini ultra koruma sağlayan kılıflardan yana kullanıyor.

Pratik
Günlük hayatında pratikliği seven kişiler eşyalarını seçerken çok işlevi olan tercihler yapıyor. O nedenle bir telefon klılıfı hem standlı hem de cüzdanlı olursa, ihtiyacı daha iyi karşılıyor. Parasını, kredi kartlarını ve cep telefonunu ayrı ayrı çantasında taşımak istemeyenler hepsini cüzdanlı kılıfta pratik bir şekilde yanında taşıyabiliyor.

Hayvansever
Hayvansever kişiler genel olarak sevdiği veya beslediği hayvan türünü figürlerini kıyafetlerinde veya aksesuarlarında taşıyor. Telefon kılıfında kedi, balık veya bir köpek figürünü tercih ederek bu özelliklerini belli ediyorlar.

İşkolik
Çalışmayı bir hayat felsefesi haline getiren insanlar mesaileri bitse dahi ofis dışına da iş götürmeyi severler. Bir kafede içeceğini yudumlarken, alışveriş yaparken veya evinde televizyonunu izlerken bile işini telefonundan yürütmek isterler. Dokunmatik ekran klavyesi ile iş yürütmek zorlu olacağından bu yapıdaki insanlar klavyeli telefon kılıflarını seçiyor.

Dizi-Film Kolik
Akıllı telefon kullanan dizi-filmler ile daimi gönül bağı kuran kişiler kılıflarında da dikkat çekici modelleri kullanmayı seviyor. Çizgi film karakterleri ya da hayranı oldukları dizinin figür olduğu kılıfları telefonları için tercih ediyorlar. Ayrıca telefonla dizi-maç keyfi için de bir kılıfta aradıkları ilk özellik stand oluyor.

Süsüne Düşkün
Aksesuar denilince ilk akla kadınlar geliyor. Şıklığına özen gösteren ve her an ışıl ışıl görünmeyi seven kadınlar taşlı telefonu kılıfları ile çoğu zaman kombinlerini tamamlıyor. Ayrıca özel günlerde de kılıf seçimlerini öncelikli olarak telefonlarını daha şık gösterecek ürünlerden yana yapıyorlar.

Risk seven
Hayatı gelişi güzel yaşayan ve her türlü riski sevenler telefonlarını korumak için de hiçbir çaba sarfetmiyor. Telefonu kılıfsız kullanma cesaretini gösteren kişiler telefona hasar alma korkusu olmadığından cihazlarına gelebilecek her türlü darbe ve çiziği göze alıyor.:)