Menü Arama

WhatsApp sesli arama özelliği iPhone için kullanıma sunuldu

Facebook'ta paylaş
Twitter'da paylaş
Whatsapp'da paylaş
WhatsApp sesli arama özelliği iPhone için kullanıma sunuldu

Android sürümü için kısa süre önce kullanıma sunulan WhatsApp anlık iletişim hizmetinin sesli arama fonksiyonu artık iPhone için de erişilebilir durumda. Bugün dağıtılmaya başlayan 2.12.1 versiyonlu yeni uygulama güncellemesi sayesinde iPhone kullanıcıları meşhur haberleşme servisinin sesli arama özelliğinden faydalanabilecek.

Yeni iPhone için Whatsapp güncellemesi sadece sesli arama özelliğini sunmakla kalmıyor, aynı zamanda iOS 8'in gelişmiş uygulamalar arası paylaşım yetisinden de faydalanmaya başlıyor. Bundan sonra iPhone kullanıcıları, diğer uygulamalardan WhatsApp uygulamasına çeşitli verilerin paylaşımını gerçekleştirebilecek, rehberindeki kişileri direk WhatsApp üzerinden düzenleyebilecek ve birden fazla videoyu aynı anda paylaşma gibi farklı çoklumedya paylaşım kabiliyetleri kazanacak.

Facebook yönetimindeki internet şirketi, sesli arama özelliğinin birkaç hafta boyunca kademeli olarak cihaz sahiplerine ulaştırılacağını açıkladı. Android versiyonundan hatırlanacağı üzere bu servisin ilk dağıtımı da yine kademeli olarak gerçekleştirilmişti.

Uygulamayı App Store'dan indirmek için tıklayın.